|
Ammerzoden op 20 mei a.s. |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
woensdag 15 mei 2013 12:39 |
|
Onze nieuwe organisator ‘’De Zes Bochten’’ organiseert komend Pinksterweekeinde een wielerfestijn in Ammerzoden. Daarin is het BWF-programma ingepast op maandag 20 mei a.s. (met onze vaste categorieën, starttijden en afstanden). Het parcours is 1200 meter met (u raadt het al) daarin dus zes bochten (vijf keer naar links en één keer naar rechts). Het parcours is voor de helft klinkers en voor de helft asfalt. Wij begrepen van de organisator dat er voor de BWF-podia in totaal 9 trofeeën klaarstaan. Start en finish zijn op winkelcentrum De Haar. Op dat plein bevindt zich ook de inschrijving in Partycentrum De Weesboom. Meer informatie vindt u op www.ammerkrant.nl. Wij wijzen erop dat die website nog melding maakt van een permanence bij de voetbalvereniging. Omdat die voetbalvereniging zelf die maandag een toernooi heeft, is de permanence echter verplaatst naar de tennisvereniging aan de Advocatenlaan 7 A. Dit is 250 meter van de start. Tevens vindt u daar douchegelegenheid. Wij gunnen Ammerzoden deze eerste keer met de BWF natuurlijk een goede opkomst en roepen u dus van harte op om deze nieuwe ronde te komen rijden. Tot maandag! |
|
Tijdrit te Zundert op 26e Mei |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
zaterdag 11 mei 2013 09:11 |
We zien nog niet veel voorinschrijvingen voor de tijdrit op 26 mei aanstaande. Het programma en startschema is echter sterk afhankelijk van het aantal deelnemers. Hoewel de BWF wedstrijden traditioneel op de dag zelf inschrijven, is voorinschrijving voor dit evenement een absolute voorwaarde.
Het evenement bevat een individuele tijdrit en een ploegentijdrit maar het zijn echter twee afzonderlijke wedstrijden. Het is dus niet verplicht om aan beide mee te doen, maar het mag wel.
In de categorie "recreanten" rijden de renners met een BWF 50+, BWF 50- licentie, of renners zonder enige licentie (dagkaartafnemers). Zij starten op een "gewone" racefiets, waarop enkel een opzetstuur geplaatst mag worden. Een speciale tijdritfiets is in deze categorie niet toegestaan. Bovendien is de afstand voor de "recreanten" teruggebracht naar twee i.p.v. drie ronden. De drempel voor deelname wordt dus laag gehouden.
Alle overige inschrijvers (Amateur A, Amateur B, Amateur master 40+, Amateur 50+ en alle overige Amateur licentie varianten van KNWU, WFN en/of BWF) rijden in hun eigen categorie. In deze categorie mag gebruik worden gemaakt van een tijdritfiets.
Renners krijgen voor deelname dubbele punten in het BWF jaarklassement (geldt alleen voor individuele deelname!).
Voor meer informatie kun je terecht op www.wielersitezundert.nl, alwaar je onder "wedstrijden" alles kunt lezen over de regels, categorieën en het te rijden parkoers. Wij streven naar een hoge deelname en voor vragen kun je mailen naar:
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
.
|
|
BWF Kampioenschap |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
donderdag 02 mei 2013 05:43 |
|
Komende zondag is de Raambergse voorjaarsmarkt te Zundert, alwaar het BWF kampioenschap zal worden verreden. De inschrijving is in de Feesttent op de Willebrordusstraat te Zundert. In feite is de normale categorieindeling voor een A wedstrijd van toepassing. Echter, alleen BWF licentiehouders, aangevraagd en betaald voor 1 mei j.l., komen bij deelname in aanmerking voor het kampioenschap. Deelnemers met een licentie van andere bonden of daglicentiehouders, zijn van harte welkom om een mooie uitslag te rijden maar kunnen geen BWF kampioen worden (zie ook onze reglementen). Voor details over de locatie en het parcours verwijzen wij naar de website van de organisatie: http://www.wielersitezundert.nl/index.php/wedstrijden/5-mei-2013-bwf-kampioenschappen-in-klein-zundert
|
|
Terheijden in de luwte |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
zondag 21 april 2013 17:06 |
|
Normaliter is het in Terheijden zwaar op de kant maar vandaag stonden de windmolens aan de horizon helemaal stil en zelfs de pluim van de Amercentrale ging in de verte steil omhoog. Bij de BWF50+ maakte een groepje van zeven man het verschil en won Rini van Zundert. Bij de BWF50- bleef de hele boel bij elkaar en kon John de Leeuw in z’n eentje de meute net voor blijven, voor Bram Sprangers die op zijn beurt Terheijdens kampioen werd. Bij de amateurs won Arno Hartog de sprint.
|
|
Lees meer...
|
|
Rijsbergen, Kruispad 14-4-2013 |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
maandag 15 april 2013 06:06 |
|
Op zondag 14 april j.l. heeft wielervereniging Sporting Oekel onder prachtige weersomstandigheden alsnog de koers voor de BWF kunnen organiseren. De wedstrijd had een A programma met om 10.30 uur de start van de BWF50+, 12.00 uur BWF50- en om 13.30 uur de amateurs. |
|
Lees meer...
|
|
Moleneinde 7 april: zon!! |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
zondag 07 april 2013 16:43 |
|
Hans Lap en John de Leeuw spurten het best
In de nacht had het nog een graad of twee gevroren, en bij de start van de 50+ was het nog knap fris. Maar Guido Claessen had ons al voor aanvang koers verzekerd dat de zon in Belgie er al door was, dus dat het allemaal goed zou komen op het Moleneind en zo geschiedde. Een van de omwonenden was overigens zo vriendelijk geweest om de BWF te tippen over mogelijk glas op het parcours, vanwege werkzaamheden, dus de bezemploeg moest nog even flink aan de slag . Maar toen lag er ook een parcours waarop 40 gemiddeld toch mogelijk moest zijn.
Eerste ontsnapper bij de 50+ was Paul van Heiningen (dit jaar met baardje). Hij werd afgelost door Jac de Klerk en Wally Buurstee, die een heel aardige voorsprong namen. Maar het peloton schrok wakker toen bleek dat er niet zo heel veel ronden meer te gaan waren en het gat nog steeds 30 seconden was. Een sterke groep maakte zich los en zette de achtervolging in. De slag gemist hadden Hans Lap, Ad Prinsen en ook Rene Haast, maar met een uiterste krachtsinspanning kwamen ze er toch bij, waarna in krap drie ronden tijd Buurstee en De Klerk ingerekend werden. De twaalf reden steeds verder weg en konden ruim tevoren nadenken over de aankomst. Toen er niemand wegkwam werd besloten tot een soort van sur-place bij de laatste bocht, waardoor de sprint vanaf 20 in het uur ingezet moest worden. Ad Prinsen maakte zichzelf onmiddellijk kansloos door uit het pedaal te schieten, Alfons van Geel leek het te gaan halen, maar het was Hans Lap die het beste uitkwam op de streep - een knap staaltje nadat hij eerder op eigen kracht het gat naar de kop gedicht had. Alfons twee, Guido drie en Jac voor de verandering eens vier. Dre Zijlmans en Peter Voesenek waren nog knap weggereden uit het peloton voor de plaatsen 13 en 14, en Menno Grootjans ontfermde zich daarachter over de laatste prijs.
Bij de 50- had men snel door dat het parcours er supersnel bijlag - hetgeen later bevestigd werd door het gereden gemiddelde dat boven de 42 km/uur uitkwam. Wegkomen was er dus niet bij - er achter uitwaaien daarentegen des te meer. Met het zonnetje aan de hemel was het inmiddels wel erg lekker rijden geworden, en er viel dus ook een zeker aantal korte broeken te signaleren in de groep. Maar als gezegd: ervanwegrijden (zoals onze zuiderburen zo mooi zeggen) - dat zat er niet in. Was het de hele koers al een tikje nerveus, de laatste ronde gierden de zenuwen door de keel. Alles en iedereen reed naar voren, en daar was het al vol, dus werd een aantal renners de stoep op gedwongen, waaronder de broers Verhagen, die daardoor aardig wat plaatsen inleverden. Maar ze kwamen nog heel aardig terug. Te laat om John de Leeuw te achterhalen: die knalde met 50 in het uur door de laatste bocht en had hem van alle renners het eerst op de 11, waardoor hij op de aankomststrook al snel een gaatje had dat niemand meer kon dichten, hetgeen John de gelegenheid gaf op het gemak aan te komen. Maar de broeders Miguel en Angelo Verhagen zorgden voor een leuk vervolg van de zondag thuis door beslag te leggen op de plaatsen twee en drie. Dat zal gezellig zijn geweest. |
|
|
Op de kant in Hooge Zwaluwe |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
zondag 12 mei 2013 13:00 |
|
De thuisblijvers hadden ongelijk in Hooge Zwaluwe: wie denkt goed te kunnen fietsen mag het daar laten zien. Zig-zag door de dorpskern en het beruchte dijkje een keer af via het fietspad en een keer op - met de flinke zuidwester op kop. |
|
Lees meer...
|
|
BWF kampioenschappen te Zundert op 5 mei 2013 |
|
|
|
Nieuws -
Wedstrijden 2013
|
|
maandag 06 mei 2013 13:47 |
|
Onder een stralend blauwe hemel werd het BWF kampioenschap verreden. Met weinig wind maar een lastig parcours met asfalt, klinkers en haakse bochten en vooral een smalle aankomst, waarbij diverse renners met de wielen in het zand kwamen. Bij de 50+ finishen bij de eerste 20 maar liefst 14 BWF licentiehouders, bij de 50- 11 renners en de amateurs 10. Met mooie winnaars en een prachtig verlopen kampioenschap waarvoor wij Ad van Broekhoven als organisator nadrukkelijk willen bedanken. Tevens bedanken we wielerkleding.com, voor het leveren van nieuwe kampioenstruien.
|
|
Lees meer...
|
|
Verslag Moleneinde 28 april 2013 (met een dik excuus!) |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
maandag 29 april 2013 03:55 |
|
Wij moeten dit verslag beginnen met een zeer welgemeend excuus aan de amateurs, voor een fout in onze programmering (althans op de website). Op de site stond een A-koers vermeld, terwijl er deze dag een B-koers plaats vond. Wij moesten dus een aantal verschenen amateurs teleurstellen en dat was voor iedereen erg vervelend. Het wordt wat ingewikkeld om exact te gaan uitleggen hoe deze fout kon optreden, maar hou het er op dat er binnen het bestuur een misverstand is gerezen, dat aan iedereen ontgaan was, en waardoor uiteindelijk een vergunning aanwezig was voor een B-koers (en dit ook in ons programmaboekje staat), terwijl de website nog ons oorspronkelijke plan van een A-koers bevatte.
Omdat er geen dekkende vergunning voor een A-koers was, konden we de amateurs simpelweg niet laten starten. Zo ziet u dat bestuurswerk ook mensenwerk is en er wel eens een fout kan worden gemaakt. Wij betreuren het wel, want wij doen iedere week weer ons best voor een vlekkeloze organisatie en dan zit je niet op een misser als dit te wachten. Nogmaals sorry. We gaan hier geen gewoonte van maken.
Dan naar de wedstrijden die wel werden verreden. In totaal 89 renners zijn gestart (47 bij de 50+ en 42 bij de 50-). De winnaars waren John Kleynendorst uit Dordrecht (50+) en John de Leeuw uit Breda (50-). Er reed één dame en die pakte dus automatisch de bloemen mee (Esmee Jansen uit Hoeven). |
|
Lees meer...
|
|
Amateurs zijn niet toegestaan bij de 50- |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
vrijdag 19 april 2013 18:08 |
|
Helaas constateren wij nog steeds situaties waarbij een amateur licentiehouder ook BWF50- licentiehouder is. Voor de goede orde melden wij via deze weg nogmaals dat deze combinatie onder geen enkele voorwaarde is toegestaan binnen de BWF reglementen. Dit staat expliciet op het licentieaanvraagformulier. Ook kan deze combinatie niet in het geval van een amateur of master of sportklasse licentie met eender welke vermelding van andere bonden, zoals bijvoorbeeld TMZ. Indien dit toch de situatie blijkt te zijn, dan wordt uw BWF50- licentie nietig verklaart en heeft u dit jaar geen startrecht meer bij de 50- categorie. U ontvangt uw licentiekosten niet retour maar met uw amateur licentie, al dan niet van een collega bond, kan u natuurlijk nog steeds bij de BWF amateurs starten. Tevens zijn wij als bestuur bereid om, binnen enkele weken na deze aankondiging, de BWF50- licentie om te zetten naar een BWF amateur licentie. Deze geeft tevens startrecht in B wedstrijden. In zo'n situatie zoekt u het beste even contact met het BWF bestuur. |
|
Komende zondag Rijsbergen |
|
|
|
Nieuws -
Algemeen
|
|
vrijdag 12 april 2013 04:49 |
|
Let op, komdende zondag staat Rijsbergen Oekel op het programma. In het programmaboekje staat oorspronkelijk Tilburg maar deze wedstrijd komt te vervallen. Dat gaf een uitstekende gelegenheid om alsnog de prachtige ronde van Rijsbergen Oekel in te plannen, welke we begin dit jaar vanwege de sneeuw moesten aflasten. Rijsbergen Oekel heeft komende zondag een A programma. Ofwel: 10:30 BWF50+, 12:00 BWF50- en om 13:30 de amateurs. |
|
Verslag Zundert 31 maart 2013 |
|
|
|
Nieuws -
Wedstrijden 2013
|
|
zondag 31 maart 2013 17:20 |
|
We kunnen dit verslag beginnen met dezelfde woorden als vorig jaar: Zundert toverde wederom een mooie ronde voor de wielen (van ditmaal liefst 5.200 meter) en een prima organisatie, met diverse motoren, prima EHBO-voorziening (die helaas moest worden ingezet vandaag) en een leidersprijs (een grote kist verse Zundertse aardbeien). Mooi koersweer ook. Echt weer voor een Eerste Paasdag anno 2013: twee à drie graden, met af en toe een licht vlokje sneeuw, soms toch een voorzichtig zonnetje en een licht windje.
In totaal 138 renners trokken naar de Hofdreef. De winnaars van de dag waren Barend Verhagen (uit Woerden) bij de 50+, Niky Deijkers bij de 50- en Tonny Akkermans bij de amateurs. Er startten vandaag geen dames. De aardbeien gingen mee naar huis met Jack de Klerk, Niky Deijkers en Ruud Havermans.
Organisator Ad van Broekhoven had een eigen fotografe langs het parcours. De foto’s zullen verschijnen op zijn www.wielersitezundert.nl. Wij zullen t.z.t. hier een link naar de foto’s plaatsen. Onze eigen foto’s en uitslagen staan op de bekende plaatsen.
|
|
Lees meer...
|
|